RTV AHIRETI
KosovëLajmeLajmet

Largohen mbeturinat përreth xhamisë së ‘4 Llullave”, imami Husamedin Abazi: Hedhja e tyre në rrugë është mëkat

largohen-mbeturinat-perreth-xhamise-se-‘4-llullave”,-imami-husamedin-abazi:-hedhja-e-tyre-ne-rruge-eshte-mekat

Sot për të disatën herë janë larguar mbeturinat përreth xhamisë së “4 Llullave” në Prishtinë.

Imami i xhamisë Husamedin Abazi për një postimi në Facebook ka njoftuar për largimin e mbeturinave duke theksuar se sot po e pastrojmë turpin e lagjes.

“Shpresojmë këtë radhë të na përgjigjeni, nëse jo për mirëmbajtje së paku për mosndotje dhe moshedhje të mbeturinave përreth xhamisë, sepse kjo pjesë nuk është e dedikuar për hedhjen e mbeturinave. Ju përshëndesim përzemërsisht, me shpresë se kjo do të jetë thirrja e fundit drejtuar juve në lidhje më këtë problem”, ka deklaruar imami Abazi.

Tutje ai ka theksuar se nëse sipas fesë tonë është sevap largimi i pengesave nga rruga, atëherë edhe hedhja dhe vendosja e tyre në rrugë është mëkat. /motilokal

Related posts

Greqia thotë se abstenoi në KiE për shkak të premtimit të Serbisë për mosbllokim të Kosovës

rezart morina

Kina shpreh mbështetje për Serbinë në përleshjet në Kosovë, ku po përfshihen trupat e NATO-s

admin

Blinken: Administrata e presidentit Biden nuk i lidh shitjet e avionit F-16 në Turqi me aplikimin e Suedisë në NATO

rezart morina