RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Lavrov: Do të mbështesim Afrikën për të “përfunduar procesin e dekolonizimit”

lavrov:-do-te-mbeshtesim-afriken-per-te-“perfunduar-procesin-e-dekolonizimit”

Ministri i Jashtëm i Rusisë ka deklaruar se Rusia do të mbështesë Afrikën për të “përfunduar procesin e dekolonizimit”, sipas The Guardian.

Sergei Lavrov tha se Rusia i ka mbështetur gjithmonë afrikanët “në luftën e tyre për çlirimin nga shtypja koloniale”.

Related posts

Rusia vazhdon trajnimin e ushtarëve bjellorusë për sistemin raketor “Iskander”

rezart morina

SHBA-ja thotë se ka sinjale se Rusia do të rikthehet në bisedimet për marrëveshjen për drithërat

admin

Ushtria e detyrueshme në Serbi, Maqedonci: Synojnë që regjionin e Ballkanit ta fusin në garë të kapaciteteve ushtarake

admin6