RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Lëndohen tre pjesëtarë të Policisë, goditen nga një veturë në lëvizje

lendohen-tre-pjesetare-te-policise,-goditen-nga-nje-veture-ne-levizje

Tre pjesëtarë të Policisë së Kosovës kanë pësuar lëndime trupore, pasi janë goditur nga një veturë në lëvizje në të cilin ishin tre presona.

Sipas njoftimit zyrtarët policor i kishin dhënë urdhër të dyshuarve për ndalje të veturës në rrugën Gursel dhe Bajram Sylejmani në Ferizaj.

“Tre zyrtar policorë kanë pësuar lëndime derisa ishin në kryerje të detyrës zyrtare pasi që një veturë në lëvizje në të cilën gjendeshin tre persona të panjohur i ka goditur zyrtarët, të cilët i kishin dhënë urdhër të dyshuarve për t’u ndalur me veturë”, thuhet në raportin 24- orësh.

Po ashtu bëhet e ditur se të dyshuarit në përpjekje për tu larguar nga vendi i ngjarjes kanë shkaktuar aksident, ndërsa policia në veturën e tyre ka gjetur edhe substanca narkotike

“Të dyshuarit, në tentativë për t’u larguar nga vendi i ngjarjes, kanë shkaktuar aksident dhe e kanë braktisur veturën. Gjatë kontrollit në veturën e braktisur janë gjetur dhe konfiskuar 4.1 gr substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë dhe 0.2 gr substancë e dyshuar narkotike e llojit kokainë. Nuk raportohet për të arrestuar, rasti në hetime”, thuhet në njoftim

Related posts

Kaosi me trafikun ajror, 200,000 pushues britanikë të bllokuar në aeroportet e Europës

admin

Hamasi: Izraeli nuk do të arrijë atë që nuk e arriti në 50 ditët e mëparshme

admin

Ndërroi jetë imami Abdija ef. Kuljici, nga Manastirica e Prizrenit

admin