RTV AHIRETI
Shëndetësi

Lëngu i qepës dhe vetitë kurative

lengu-i-qepes-dhe-vetite-kurative

Lëngu i qepës është i pasur në minerale, enzima dhe mikropërbërës shumë aktivë, të cilët së bashku veprojnë në organizëm:

– Kundër anemisë

– Kundër paraziteve

– Kundër inflamacionit

– Kundër kancerit të stomakut, gjirit dhe prostatit

Kundër hiperglicemise dhe kolesterolit të lartë

– Dhe kundër rënies së flokëve

Nëse vendosni lëngun e qepës dy herë në javë në lëkurën e kokës, mund të shihni rritje të mahnitshme të flokut brenda dy muajve. Dhe për më tepër – me kosto shumë të ulët.

Gjithsesi, si në çdo rast edhe me lëngun e qepës nuk duhet ekzagjeruar pasi është një përbërje shumë e fuqishme.

Related posts

Kura 30 ditore me piper të zi dhe qumësht për tiroiden

admin

​A ju dhemb shpina? Këto pesë simptoma tregojnë se duhet të shkoni menjëherë te mjeku

admin

Mos gaboni më t’i hidhni/ Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i gjetheve të panxharit

admin