RTV AHIRETI
Lajme

Liderët e Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maltës telefonata ngushëllimi presidentit Erdoğan

lideret-e-shqiperise,-bullgarise-dhe-maltes-telefonata-ngushellimi-presidentit-erdogan

Liderët e Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maltës si dhe ish-anëtari i Këshillit Presidencial të Bosnjë e Hercegovinës (BeH) telefonuan presidentin Recep Tayyip Erdoğan dhe i shprehën atij “ngushëllime” për tërmetin, transmeton Anadolu.

Në një deklaratë nga Kryesia e komunikimeve të Presidencës turke, mësohet se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, presidenti i Maltës, George Vella dhe ish-anëtari i Këshillit Presidencial të Bosnjë e Hercegovinës (BeH), Bakir Izetbegoviq telefonuan për shkak të tërmetit presidentin Recep Tayyip Erdoğan dhe i shprehën ngushëllime për personat që kanë humbur jetën dhe i uruan shërim të shpejtë për të plagosurit.

Related posts

Salih Mustafa dënohet me 26 vjet burgim nga Gjykata Speciale në Hagë

admin

Kroaci, kompania japoneze Nipro investon 13 milionë euro në një uzinë të re

admin

Scholz i premton Ukrainës armatim dhe rindërtim të qyteteve

admin