RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Shefi i mbrojtjes turke diskuton për dërgesat e drithit me ministrat ukrainas

shefi-i-mbrojtjes-turke-diskuton-per-dergesat-e-drithit-me-ministrat-ukrainas

Ministri i Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë, Hulusi Akar zhvilloi bisedë telefonike me ministrin ukrainas të Mbrojtjes, Oleksii Reznikov dhe atë të Infrastrukturës, Oleksandr Kubrakov, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga ministria thuhet se në bisedën telefonike me Akar, Reznikov dhe Kubrakov u shkëmbyen pikëpamjet rreth situatës së fundit të arritur në çështjen e dërgesave të drithit.

“Në bisedën mes ministrave të nderuar u shpreh kënaqësia për vazhdimin e vrullit të siguruar në çështjen e dërgesave të drithit, bashkëpunimin në Qendrën e Përbashkët të Koordinimit dhe punimet e ndërmarra brenda koordinimit”, thuhet në deklaratën e ministrisë.

Related posts

Pentagoni, 1.2 miliard dollarë për sistemin e mbrojtjes ajrore për Ukrainën

admin

Regjistrimi i popullsisë në Kosovë, në Prishtinë mbi 30 përqind e shtëpive janë të pabanuara

admin

Ushtria izraelite rrethon sërish spitalet në Gaza

admin