RTV AHIRETI
Lajme

Lufta në Lindje të Mesme/ Përparim në bisedimet për armëpushim mes Izraelit dhe Hamasit

lufta-ne-lindje-te-mesme/-perparim-ne-bisedimet-per-armepushim-mes-izraelit-dhe-hamasit

Delegacioni i Hamasit, grupit palestinez të shpallur organizatë terroriste nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian, po merr pjesë në bisedimet në Kajro, përderisa media shtetërore e Egjiptit raportoi për “përparim të dukshëm” në bisedimet për armëpushim me Izraelin. Ndërkaq, një zyrtar izraelit ka minimizuar mundësinë e një ndalje të plotë të luftës në Gazë,

Related posts

Sondazhi: Gjermanët e të gjitha moshave humbasin besimin në të ardhmen e vendit

admin

ZRrE-ja sot pritet të marrë vendim për shtrenjtimin e rrymës 15 për qind

admin

Rreth 120 mijë muslimanë falën namazin e Bajramit në Mesxhid Al-Aksa

admin