RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Lumi japonez bëhet i kuq si gjaku, banorët alarmohen

lumi-japonez-behet-i-kuq-si-gjaku,-banoret-alarmohen

Një port në Japoni është shndërruar në të kuqe gjaku, duke alarmuar banorët.

Por, arsyeja prapa kësaj nuk fshihet pas ndonjë misteri. Në të është derdhur ngjyrë ushqimore nga fabrika e birrës Orion.

Fabrika Orion ka thënë se ngjyra ka bërë që lumi të ndryshojë ngjyrë, por se nuk paraqet rrezik për shëndetin.

Disa banorë e kanë përshkruar si të shpifur ujin, ndërsa të tjerë si helmues, raportoi BBC.

Drejtori i fabrikës ka thënë se po merr masa që të parandalojë të ndodhë një incident i tillë në të ardhmen. /koha

Related posts

Kurti: BE s’ka pranuar që unë ta shkruaj draft-statutin për Asociacionin

rezart morina

Patrulla Kufitare sheh një rënie prej 50 për qind të emigrantëve në kufirin jugor të SHBA

rezart morina

Konferenca e donatorëve për Sudanin mbahet në Gjenevë gjërsa armëpushimi hyn në ditën e dytë

rezart morina