RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Macron: Dëshiroj ta shohë Rusinë të mundur në Ukrainë, por jo të shtypur

macron:-deshiroj-ta-shohe-rusine-te-mundur-ne-ukraine,-por-jo-te-shtypur

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaroi se dëshiron ta shohë Rusinë të mundur në Ukrainë, por shtoi se Franca nuk dëshiron të shtypë Rusinë.

Në komentet për gazetën franceze Journal du Dimanche, Macron tha se nuk mendonte se Perëndimi duhet të synojë humbjen totale të Rusisë, as një sulm të rusëve në tokën e tij.

Sky News shkruan se vërejtjet janë kurioze sepse ato i bëjnë jehonë kundërshtimit të tij të mëparshëm shumë të kritikuar për të turpëruar Rusinë. /tch

Related posts

Thaçi në Hagë: Jam plotësisht i pafajshëm

rezart morina

Rreth 130 mijë besimtarë falën namazin e xhumasë në Al-Aksa

admin

Kërkesa për shtyrje të afatit për targa, Lajçak pas takimit me Bislimin: Urgjentisht duhet gjetur një zgjidhje

admin