RTV AHIRETI
Kuzhinë

Patate të pjekura me jogurt: Shtojcë që do ta bëni bashkë me çdo ushqim!

patate-te-pjekura-me-jogurt:-shtojce-qe-do-ta-beni-bashke-me-cdo-ushqim!

Shija e përzierjes së jogurtit freskues dhe erëzave pikante do t’ju lërë pa fjalë

Përbërësit:

– 4-5 patate të mëdha,
– 2 lugë vaj,
– 2 lugë jogurt të dendur,
– 1 lugë të vogël kripë,
– ¼ e lugës piper apo spec djegës,
– gjysmë luge të vogël mentë,
– gjysmë luge të vogël temjan.

Përgatitja:

1. Qëroni patatet, pritni në feta dhe qitni sipër jogurtin e përzier me erëza.

2. Piqni në tepsi të lyer me letër për pjekje, piqeni rreth 40 minuta, në temperaturë prej 200 gradësh Celsius.

Ju bëftë mirë! – transmeton Telegrafi.

The post Patate të pjekura me jogurt: Shtojcë që do ta bëni bashkë me çdo ushqim! appeared first on Telegrafi.

Related posts

Jamie Oliver zbulon se si vaji nuk spërkat kurrë nga tigani juaj

admin6

Supë pule me xhenxhefil

rezart morina

Bëni glazurë si në ëmbëltore: Qe se si duhet ta shkrini çokollatën!

admin