RTV AHIRETI
Shëndetësi

Mbi 1 mijë raste aktive me COVID në Kosovë

mbi-1-mije-raste-aktive-me-covid-ne-kosove

Aktualisht janë 1 mijë e 12 raste aktive me COVID-19.

Në 24-orëshin e fundit 164 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në Kosovë, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast të vdekjes nga koronavirusi.

Janë shëruar 49 qytetarë.

Numri i të vaksinuarve brenda 24 orëve është 14.

Related posts

Zbuloni arsyet përse keni gjithmonë ftohtë, sëmundjet që e shkaktojnë

admin

Si ta përballoni vapën më mirë pa përdorur kondicionerin

admin

Infermierët i shtyjnë protestat dhe grevat e paralajmëruara, thonë se do ta padisin SHSKUK-në

rezart morina