RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetRajon dhe BotëTurqi

Mehaj takon shefin e kompanisë që prodhon dronët Bayraktar

mehaj-takon-shefin-e-kompanise-qe-prodhon-dronet-bayraktar

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Armend Mehaj, i cili po qëndron për vizitë në Turqi, ka takuar shefin e kompanisë që prodhon dronët Bayraktar.

Mehaj ka thënë se “blerja e dronëve Bayraktar ka qenë njëri nga investimet më të mëdha që kemi bërë në ushtrinë tonë në vitin e fundit, falë përkushtimit të qeverisë sonë dhe prioriteteve tona si Ministri e Mbrojtjes”.

“Për të falënderuar për bashkëpunimin parimor dhe të besueshëm si dhe për të parë fusha tjera në të cilat mund të ngrisim kapacitetet tona mbrojtëse, kam takuar shefin e kompanisë Baykar, z. Haluk Bayraktar”, ka shkruar Mehaj në Facebook.

Ai ka thënë se “pajisjet e ushtrisë tonë për qëllime të mbrojtjes, do të vazhdojnë të jenë prioritet i yni në suaza të standardeve të NATO-së”.

Related posts

“Turp të kesh Dora Bakoyannis”, Vuçiç fyen rëndë diplomaten greke që rekomandoi anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

admin

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck shfaqen krah njëri-tjetrit, detaje çfarë po ndodh në jetën e çiftit

admin

Spanja ndalon ankorimin e anijeve që transportojnë armë për Izraelin

rezart morina