RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Mehaj thotë se FSK po forcohet çdo ditë dhe se do të jetë pjesë e NATO-s

mehaj-thote-se-fsk-po-forcohet-cdo-dite-dhe-se-do-te-jete-pjese-e-nato-s

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka përgëzuar Shtabin e FSK-së dhe partnerët në përgatitjen të ushtrimit “Defemder Europe 23”.

Ai ka thënë se Ushtria e Kosovës është duke u forcuar çdo ditë e më shumë dhe se do të jetë pjesë e NATO-s.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, Mehaj e ka vlerësuar si test të radhës për FSK-në pjesëmarrjen në këtë ushtrim në të cilin marrin pjesë vendet anëtare të NATO-s.

“Ky ushtrim do të jetë një test i radhës për Ushtrinë e Kosovës, në të cilin do të përgatiten kapacitetet tona luftarake”, u shpreh Ministri Mehaj duke shtuar se Kosova në NATO është amanet i dëshmorëve tanë.

Related posts

Tjetër stuhi godet Serbinë, ka të vdekur

rezart morina

Ushtria izraelite urdhëron evakuimin e disa pjesëve të Rafahut në prag të sulmit tokësor, ndërkombëtarët: Ndërlikohen përpjekjet për arritjen e një armëpushimi

admin

Ngritja e vazhdueshme e çmimeve të konsumit, kërkohet reflektim i qeverisë

rezart morina