RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Meloni takohet me Macron, në fokus të diskutimeve është çështja e emigrantëve

meloni-takohet-me-macron,-ne-fokus-te-diskutimeve-eshte-ceshtja-e-emigranteve

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni është takuar ditën e sotme me presidentin francez, Emmanuel Macron. Mediat italiane raportojnë se fokus i diskutimeve është çështja e emigrantëve.

Ky takim vjen pasi Macron mori pjesë në funeralin e ish presidentit italian, Giorgio Napolitano. Italia po përballet prek kohësh me një valë të madhe emigrantësh që zbarkojnë në Lampedusa.

Related posts

‘Politika islamofobike’: Shkolla e mesme franceze hyn në grevë për ndalimin e hixhabit

rezart morina

BE mbush rezervat me gaz

admin

Ministrja e Jashtme gjermane: Nuk do të lejojmë që Rusia të çojë botën drejt urisë

admin