RTV AHIRETI
Shëndetësi

Mëngjes i shpejtë që mund ta merrni me vete

mengjes-i-shpejte-qe-mund-ta-merrni-me-vete

Mëngjeset nganjëherë mund të jenë paksa nxitëse.

Përgatisni një grumbull të këtyre biskotave granola pa sheqer të shtuar paraprakisht për një mëngjes të shëndetshëm në lëvizje.

Ngroheni furrën në 200C. Përzieni tërshërën, qershitë, boronicat dhe farat (sipas dëshirës – psh fara liri) së bashku në një tas. Derdhni gjalpë të shkrirë dhe përzierjeni tërësisht për të siguruar që masa është e dendur.

Në një tas të veçantë, vendosni copa banane she shtypni me një pirun, pastaj i shtoni në përzierjen me tërshërë dhe përzieni mirë.

Përhapni përzierjen në një tepsi 30x20cm dhe piqni në furrë për 20 deri në 25 minuta.

Pasi të jetëgatuar transferojeni në një vend tjetër për të ftohur.

Prejeni në gjashtë copë dhe mëngjesi juaj është gati.

Related posts

7 perime që duhet konsumuar nëse keni probleme me fryerjen e stomakut

admin

Nëse i vëreni këto ndryshme në thonj, mund të jeni në rrezik

admin6

Hiperpigmentimi: Çfarë duhet bërë për ta parandaluar?

admin