RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Minibusi përplaset me kamionin në Rusi, 15 viktima

minibusi-perplaset-me-kamionin-ne-rusi,-15-viktima

Të paktën 15 persona vdiqën dhe tre të tjerë u plagosën pasi një minibus dhe një kamion u përplasën në rajonin Ulyanovsk të Rusisë më 21 gusht, thanë zyrtarët lokalë.

“Sipas të dhënave paraprake, drejtuesi i kamionit u fut në trafikun e kundërt dhe u përplas me një minibus,” tha në një deklaratë ministria e brendshme e rajonit të Ulyanovsk.

Komiteti Hetues i Rusisë ka hapur një hetim penal, njoftoi agjencia e lajmeve TASS.

Related posts

Gjermania do të furnizojë Ukrainën me armë dhe municione të reja në vlerë 2.7 miliardë euro

rezart morina

Kryediplomati turk Çavuşoğlu takohet me kryeministrin e Hungarisë, Orban

rezart morina

BE thirrje Kosovës: Zgjedhjet e parakohshme të shpallen sa më shpejtë

rezart morina