RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ministria e Shëndetësisë palestineze: Numri i të vdekurve në Gaza rritet në 15 – VIDEO

ministria-e-shendetesise-palestineze:-numri-i-te-vdekurve-ne-gaza-rritet-ne-15-–-video

Pesëmbëdhjetë palestinezë janë vrarë ndërsa avionët izraelitë vazhduan të godasin Rripin e rrethuar të Gazës për të dytën ditë, tha të shtunën Ministria e Shëndetësisë në Gaza.

Një valë e sulmeve ajrore izraelite në enklavën bregdetare ka lënë të vdekur 15 persona, duke përfshirë një vajzë 5-vjeçare, një grua 23-vjeçare dhe një komandant të një grupi të armatosur palestinez.

Njëqind e njëzet e pesë palestinezë janë plagosur, shtoi ministria në një deklaratë.

Luftimet, të cilat filluan të premten me vrasjen nga Izraeli të një komandanti të lartë të Xhihadit Islamik Palestinez, po i afrojnë palët më pranë një lufte gjithëpërfshirëse. /mesazhi

Related posts

Ministri i Jashtëm turk, Fidan: Jemi të vendosur për të çrrënjosur terrorizmin njëherë e përgjithmonë

rezart morina

Erdoğan: Duam të ndërtojmë shekullin turk bashkë me Mersinin

admin

OBI dënon sulmet e Izraelit ndaj qytetit Rafah

admin