RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Ministrja Nagavci uron nxënësit fillimin e vitit të ri shkollor: Rezultati dhe suksesi do të jenë të garantuara

ministrja-nagavci-uron-nxenesit-fillimin-e-vitit-te-ri-shkollor:-rezultati-dhe-suksesi-do-te-jene-te-garantuara

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka uruar të gjithë nxënësit fillimin e vitit të ri shkollor.

Ajo ka thënë se janë bëre të gjitha përgatitjet për fillimin e vitit 2023/24.

Nagavci bëri të ditur se janë duke punuar çdo ditë për të përmirësuar infrastrukturën shkollore dhe ligjore.

“Me vendosmëri po avancojmë politikat arsimore. Në bashkëpunim të vazhdueshëm më shkollat dhe prindërit si dhe me angazhimin e palodhur të mësimdhënësve rezultati dhe suksesi do të jenë të garantuara”, ka thënë Nagavci.

Related posts

Presidenti i Këshillit Evropian i bën thirrje Kinës që të “bindë Rusinë të ndalojë luftën”

admin

Pas vizitës në Bosnje e Hercegovinë, presidenti Erdoğan arrin në Serbi

admin

Osmani dërgon përfaqësuesin e saj në takimin e Ambasadës amerikane për Asociacionin

admin