RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

MSH publikon raportin: Ky është numri i rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë

msh-publikon-raportin:-ky-eshte-numri-i-rasteve-te-reja-me-covid-19-ne-kosove

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon si më poshtë.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 66 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.829.328 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.188 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.818 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 284 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 12 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.182.

Në total numri i rasteve aktive është 56.

Related posts

Blinken në OKB: Rusia po përdor urinë si ‘armë’, po bën krime lufte

rezart morina

Paralajmërimi i Viktor Orban: Bota ndodhet pranë një lufte të re botërore – VIDEO

admin

Rusi, ligjvënësit miratojnë projektligjin që ndalon ndryshimin e gjinisë

admin