RTV AHIRETI
Lajme

Myftiu Tërnava mbikëqyri punimet në ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë

myftiu-ternava-mbikeqyri-punimet-ne-ndertimin-e-xhamise-qendrore-ne-prishtine

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava sot mbikëqyri punimet në ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë.
Me këtë rast, Myftiu Tërnava u nda u kënaqur që ecurinë e punëve në ndërtimin e Xhamisë Qendrore dhe se çdo gjë është duke ecur sipas planit dhe dinamikës së paraparë.
Me këtë rast zyrtarët nga kompania ndërtuese “Kumash” falenderuan Myftiun Tërnava për interesimin e vazhdueshëm për realizimin e projektot të ndërtimit të xhamisë duke e njoftuar atë se punët po ecin mirë e mbarë deri më tani.

Related posts

Bie për 2 cent çmimi i naftës, mbetet i pandryshuar ai i benzinës dhe gazit

admin

Kurti tregon 4 hapat që Kosova është e gatshme t’i pranojë dhe ato që duhet bërë Serbia

rezart morina

Anulimi i vendimit që ndalon importin e mallrave serbe, “kusht” shtesë për heqjen e masave të BE-së

admin