RTV AHIRETI
Shëndetësi

Na mungon vitamina D/ Mjekët: 90% e personave që vizitojmë, kanë mangësi

na-mungon-vitamina-d/-mjeket:-90%-e-personave-qe-vizitojme,-kane-mangesi

Edhe pse Shqipëria renditet ndër vendet me më shumë diell gjatë vitit, të paktën në Europë shqiptarët rezultojnë me mungesë të vitaminës D.

Related posts

​Katër gjëra që kërcënojnë shëndetin e kockave tona

admin

Bishtaja dimërore që ul presionin e gjakut, kolesterolin dhe ju ndihmon të dobësoheni

rezart morina

Arsyet përse duhet të hani më shumë rrush të zi

admin