RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

NATO do të dërgojë 1000 kontejnerë strehimi në Turqi

nato-do-te-dergoje-1000-kontejnere-strehimi-ne-turqi

NATO ka thënë se do të dërgojë më shumë se 1000 kontejnerë transporti në Turqi për të ndihmuar në sigurimin e strehimit për të mbijetuarit nga tërmeti.

“Kjo strehë gjysmë e përhershme është në gjendje të strehojë të paktën 2,000 njerëz të zhvendosur nga tërmetet në Turkiye”, thuhet në një postim në Twitter nga Komanda e Forcave të Përbashkëta të NATO-s në Napoli.

Kontejnerët, të cilët aktualisht ndodhen në Taranto të Italisë, do të dërgohen në Turqi javën e ardhshme, tha aleanca. /mesazhi

Related posts

Rama në Shkup: Të rritet forca e NATO-s në Kosovë, kufiri jashtë kontrollit

wpuser

Gjermania ndërpret bashkëpunimin me Kosovën në disa fusha

admin

Rusi, në rajonin Belgorod vendosen njësitë vullnetare çeçene

rezart morina