RTV AHIRETI
Shëndetësi

Ndalni migrenën brenda pak sekondave me këtë përbërës natyral

ndalni-migrenen-brenda-pak-sekondave-me-kete-perberes-natyral

Personat me migrenë e dinë se çfarë do të thotë të kesh dhimbje të tmerrshme të kokës, dhe çfarë nuk bëjnë për ta hequr qafe këtë dhimbje

Mirëpo, çfarë e bën edhe më keq këtë dukuri, është se migrena nuk hiqet qafe me ilaçet e zakonshme.

Pra, cila është gjëja më e mirë për ta përdorur, nëse veç nuk kryejnë punë ilaçet? Kripa.

Kur përdorni kripë për të hequr dhimbjet e migrenës, sigurohuni të përdorni kripë të kualitetit të lartë, sikur kripa e kristaltë e Himalajeve, pasi që është kripa më e kompletuar në botë.

Ajo përmban 84 minerale, elektrolitet dhe shumë elemente tjera.

Kjo kripë bën që të zvogëloni dhimbjet e kokës të shkaktuara nga migrena, e forcon sistemin e imunitetit, e rritë nivelin e energjisë, i balancon nivelet e serotinës etj.

Për ta përdorur këtë krip, vetëm e merrni një gotë me lëng limoni dhe e përzieni me një sasi modeste të kripës së kristaltë të Himalajeve.

Së pari filloni me sasi të vogël, lëngun nga gjysmë limoni dhe një lugë gjelle me kripë, pastaj pas disa ditëve e rritni dozën.

Këshillë: Për çdo shqetësim shëndetësor që keni, sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj.

Related posts

Një i vdekur dhe 780 raste të reja me coronavirus

admin

Aromat mund të ndezin kujtime të lumtura për pacientët me depresion, thotë studimi i fundit

RTI

Këto 4 ushqime janë vdekjeprurëse, shumica prej nesh i kemi në kuzhinat tona

admin