RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Ndryshon situata në Merdare dhe tek Dheu i Bardhë

ndryshon-situata-ne-merdare-dhe-tek-dheu-i-bardhe

Për disa ditë radhazi, mërgimtarë të shumtë janë përballur me kolona të gjata dhe të mundimshme në dalje të Kosovës.

Pikat kufitare si Dheu i Bardhë dhe Merdare, ishin dy pikëkalimet ku pati më së tepërmi pritje.

Pritjet në këto pika kufitare shkuan deri në gjashtë orë.

Por siç duket situata sot është shumë më e mirë.

Pritjet në daljet e sotme tek Dheu i Bardhë dhe Merdare janë shumë më të shkurtra.

Në Merdare pritja është deri në 15 minuta, kurse tek Dheu i Bardhë deri në 40 minuta.

Këto kolona bëhen të tilla thuajse në çdo sezon veror dhe dimëror kur numri i mërgimtarëve të cilët vinë në Kosovë është tejet i lartë./

Related posts

Siri, fëmija e lindur në rrënoja do të rritet në shtëpinë e hallës së saj

rezart morina

Lajçak jep detaje për takimin e mbrëmshëm me Kurtin

rezart morina

Senatorja Thorpe: Parlamenti australian nuk është i sigurt për gratë

admin