RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Në klinika e spitale po trajtohen 77 pacientë me COVID-19

ne-klinika-e-spitale-po-trajtohen-77-paciente-me-covid-19

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës bën të ditur se aktualisht po marrin shërbime në klinika e spitale 77 pacientë të infektuar me koronavirus.

77 pacientë janë në trajtim mjekësor nga Covid-19, në kuadër të klinikave të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme.

Raporti i datës 9 gusht 2022, sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 27 pacientë + 1 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi

Klinika e Pediatrisë, 6 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 4 pacientë

Klinika e Neonatologjisë, 1 foshnje

Mjekim Intensiv Qendror, 2 raste

Spitali i Gjakovës, 15 pacientë

Spitali i Prizrenit, 3 pacientë

Spitali i Pejës, 9 pacientë

Spitali i Gjilanit, 4 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 1 pacient

Related posts

Parlamenti i Turqisë ratifikon protokollin për anëtarësimin e Finlandës në NATO

rezart morina

Power: Kosova dhe Serbia të intensifikojnë përpjekjet për normalizim

rezart morina

Ngjarje e rëndë në Durrës, vajza vret dhe gropos të atin: Më detyroi të fejohesha pa dëshirë

admin6