RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Në veri ndalohet një auto-ambulancë përplot barna, dyshohet se po kontrabandoheshin nga Serbia

ne-veri-ndalohet-nje-auto-ambulance-perplot-barna,-dyshohet-se-po-kontrabandoheshin-nga-serbia

Në vazhdën e luftës kundër kontrabandës në veri të vendit, sot rreth orës 13:30 në fshatin Rudare të Zveçanit, njësitet policore nga Drejtoria Rajonale e Policisë Kufitare Veriu kanë ndaluar një automjet, me të cilin po kontrabandoheshin barna.

Sipas njoftimit të Policisë, automjeti i ndaluar ishte një auto-ambulancë që drejtohej nga D.S., viti i lindjes 1965 në Mitrovicë e me banim në Zveçan, transmeton Telegrafi.

“Njësitet policore gjatë kontrollimit të automjetit, të ngarkuar në të, kanë hasur pako me produkte medicionale me banderola të Serbisë. Drejtuesi i automjetit, nuk posedonte dokumente për prejardhjen e produkteve medicioanle, andaj ekziston dyshim i bazuar se ato kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës në mënyrë ilegale, pra janë kontrabanduar duke i ikur obligimeve doganore”, thuhet në njoftim.

Lidhur me rastin ka njoftuar prokurorin e Prokurorisë Themelore në Mitrovicë dhe në koordinim me të, ky rast është duke u trajtuar nga policia.

Related posts

Libi, rritet në 32 numri i të vdekurve nga përleshjet në Tripoli

admin

Shefi i diplomacisë turke dhe shefi i OKB-së diskutojnë marrëveshjen e drithërave të Detit të Zi

admin

FOTO/ Islanda e Jugut në gjendje të jashtëzakonshme pas shpërthimit të vullkanit, shkencëtarët ngrenë alarmin: Nëse llava arrin në det rrezikon të…

admin