RTV AHIRETI
Lajme

Në Zhegër të Gjilanit u hap xhamia e re

ne-zheger-te-gjilanit-u-hap-xhamia-e-re

Me këndimin e tekbireve dhe para një numri të madh të besimtarëve, sot në Zhegër të Gjilanit, u hap xhamia e re.

Kjo xhami, me një arkitekturë dhe dizajn të mrekullueshëm, u prit me entuziazëm nga të gjithë banorët. Puna që kishte filluar më 2019, u konkretizua sot me hapjen e kësaj xhamie.

Ceremonia e hapjes filloi me fjalën e Zotit, me leximin e disa ajeteve kuranore nga Xhelal ef. Kaloshi.

Kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame në Gjilan, Naim ef. Aliu, u shpreh i kënaqur me punën që është bërë në ndërtimin e kësaj xhamie, për çka falënderoi besimtarët që kanë ndihmuar në ndërtimin e saj.

Related posts

Pas dekadash, Fauci largohet nga qeveria Biden

admin

Hutbeja e Haxhit 2023 do të përkthehet në 14 gjuhë

rezart morina

OKB: 10 milionë tonë drithë u transportuan gjatë 3 muajve nga Ukraina

admin