RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Nënshkruhet Lista e re e Barnave Esenciale, 70 produkte të reja pjesë e saj

nenshkruhet-lista-e-re-e-barnave-esenciale,-70-produkte-te-reja-pjese-e-saj

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, ka nënshkruar Listën e re të Barnave Esenciale për të cilën për herë të parë janë ndarë 60 milionë euro nga buxheti i vitit 2023, në shërbim të lehtësimit të jetës së qytetarëve.

Në këtë dyfishim të buxhetit, përfshihen edhe 70 produkte të reja për trajtimin e sëmundjeve.

Lista Esenciale e Barnave që është aprovuar nga Ministri i Shëndetësisë, është publike dhe mund ta gjeni në faqen zyrtare të MSh-së.

Related posts

Shtatë shenja të depresionit që sipas mjekëve shumëkush i injoron

rezart morina

Kosova e shpall non-grata rusen e akuzuar për spiunazh

admin

Vitaminat që duhet të merrni patjetër në stinën e vjeshtës

admin