RTV AHIRETI
kieKosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

“Ngjarja kryesore e sesionit pranveror”–Asambleja Parlamentare e KiE del me njoftim për anëtarësimin e Kosovës

“ngjarja-kryesore-e-sesionit-pranveror”–asambleja-parlamentare-e-kie-del-me-njoftim-per-anetaresimin-e-kosoves

Kërkesa e Kosovës për t’u bërë anëtare e Këshillit të Europës do të jetë puna kryesore e këtij sesioni pranveror të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës. Kështu ka njoftuar Asambleja në një përditësim të fundit të agjendës së saj. “Një debat mbi aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Europës dhe votimi i […]

Related posts

Nipi vret axhën në Malishevë, dyshohet se për çështje pronësore

rezart morina

Rama-Blinken: Vizita juaj në kohë trazirash, shenjë e rëndësishme e miqësisë dhe partneritetit

admin

Fidan në takim me Lavrov: Turqia shpreson për zgjidhje diplomatike të luftës në Ukrainë

rezart morina