RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Nis ndërtimi i një memoriali në vendin ku për herë të parë doli publikisht UÇK-ja

nis-ndertimi-i-nje-memoriali-ne-vendin-ku-per-here-te-pare-doli-publikisht-uck-ja

Kryetari i Skenderajt, Fadil Nura, ka bërë të ditur se kanë vënë gurthemelin e ndërtimit të memorialit të daljes së parë publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Llaushë të Skenderajt.

Nura ka thënë se vepra monumentale po bëhet në kujtim të pavdekshëm dhe nderimit të përjetshëm të çastit më historik.

“Bashkë me nënkryetarin gjeneral Sami Lushtaku, komandantin Jetullah Geci, deputetë të Parlamentit të Kosovës, ish-luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, familjet e dëshmorëve, invalidët dhe bashkëqytetarët, vumë gurthemelin e ndërtimit të një vepre monumentale të kujtimit të pavdekshëm dhe nderimit të përjetshëm të çastit më historik të daljes publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Llaushë më 28 nëntor 1997”, shkroi Nura.

Related posts

Turqi, Togg deri në fund të vitit do të prodhojë 28 mijë automobila elektrikë “T10X”

rezart morina

Viziton pikat kufitare në veri, Sveçla i kënaqur me motivimin e lartë të zyrtarëve policorë

admin

19 gushti, Dita Botërore e Fotografisë

admin