RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Nis takimi Kurti-Vuçiq

nis-takimi-kurti-vuciq

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuciq, kanë filluar takimin në Bruksel, në kuadër të dialogut për normalizim të marrëdhënieve.

Kurti dhe Vuçiq zhvilluan paraprakisht takime të ndara me ndërmjetësuesit e procesit, shefin e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe të dërguarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.

Sipas njoftimit të BE-së, temë e takimit trepalësh është zbatimi i Marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve, e arritur gojarisht mes Kurtit dhe Vuçiqit në muajin shkurt.

Related posts

Konferenca e donatorëve për Sudanin mbahet në Gjenevë gjërsa armëpushimi hyn në ditën e dytë

rezart morina

BE-ja “e tmerruar” nga rrënimi i shkollës palestineze nga Izraeli në Bregun Perëndimor

admin

Arrin në Xhide grupi i parë i besimtarëve kosovarë që morën rrugën për ta kryer haxhin

admin