RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Nisen 3 anije të tjera nga Ukraina që transportojnë misër – VIDEO

nisen-3-anije-te-tjera-nga-ukraina-qe-transportojne-miser-–-video

Ministria turke e Mbrojtjes Kombëtare njoftoi se nga Ukraina janë nisur edhe tri anije me flamur të Panamasë, Maltës dhe Turqisë që transportojnë misër

Ministria turke e Mbrojtjes Kombëtare njoftoi se nga Ukraina janë nisur edhe tri anije me flamur të Panamasë, Maltës dhe Turqisë që transportojnë misër, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën e ministrisë thuhet se nga porti i Odesës është nisur anija “Navistar” me flamur të Panamasë e ngarkuar me 33 mijë tonë misër dhe e cila do të shkojë nga Ukraina në Irlandë. Anija do të inspektohet nga Qendra e Përbashkët e Koordinimit në veri të Stambollit.

Anija e dytë është nisur nga porti Chernomorsk me 13 mijë tonë misër për në Britani të Madhe. Po ashtu edhe lundrimi i anijes “Rojen” me flamur të Maltës po monitorohet nga Qendra e Përbashkët e Koordinimit.

Anija ma flamur turk “Polarnet” që ndodhej në pritje në portin Chernomorsk të Ukrainës u nis për në rajonin turk Karasu. Anija është ngarkuar me 12 mijë tonë misër dhe para se të mbërrijë në Karasu do t’i nënshtrohet inspektimit nga ekipi i Qendrës së Përbashkët të Koordinimit në veri të Stambollit.

Bëhet e ditur se nga ekipi i Qendrës së Përbashkët të Koordinimit ka filluar inspektimi për anijen pa ngarkesë “Fulmar S” me flamur të Barbadosit e cila është ankoruar në veri të Stambollit për të shkuar drejt portit Chernomorsk për t’u ngarkuar me drithë. /aa

 

 

Related posts

Departamenti i Shtetit i SHBA-së shpreh ngushëllime për vdekjen e kameramanit të Anadolu-t në Gaza

admin6

Biden pas bisedimeve me homologun kinez: Nuk ka nevojë për një luftë të re të ftohtë

admin

Forcat izraelite arrestuan 17 palestinezë, kryesisht studentë

admin