RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Prokuroria nis hetimet ndaj Shpejtim Bulliqit

prokuroria-nis-hetimet-ndaj-shpejtim-bulliqit

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur hetimet ndaj kryetarit të Podujevës, Shpejtim Bulliqi.

Kjo pas akuzave që bëri në drejtim të tij, ish-drejtori i Inspeksionit, Besnik Mulliq, i cili u shkarkua nga vetë Bulliqi, njofton Klankosova.tv.

Ish-drejtori përmes një postimi në rrjetin social Facebook kishte deklaruar se kryetari e pengoi në zbatimin e ligjit, për rrënimin e disa objekteve në Batllavë.

“Lidhur me pyetjet tuaja ju njoftojmë se Prokuroria është duke i shqyrtuar të gjitha pretendimet e dhëna ne opinionin publik nga zotëri Mulliqi, si dhe do te veproëe konformë dispozitave ligjore ne fuqi” kanë thënë nga prokuroria për Klan Kosovën.

Kujtojmë që për këtë çështje, ditë më parë edhe nga Lidhja Demokratike e Kosovës kishte kërkuar hetim nga organet e drejtësisë.

Nga pozita që mbante si Drejtor i Shëndetësisë dha dorëheqje edhe Driton Vela, të mërkurën.

Siç mëson televizioni edhe Vela u largua nga komuna për shkak të mospajtimeve me kryetarin, Shpetim Bulliqi.

Related posts

Gjermania kërkon hetim të plotë pasi Izraeli vret punonjësit e ndihmës në Gaza

admin6

Irak, kleriku shiit al-Sadr hyn në grevë urie pas dhunës vdekjeprurëse

admin

Kurti: Ekziston një marrëveshje dhe është e qartë, fjala urgjencë në të bie pikërisht tek çështja e të pagjeturve

rezart morina