RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Një i vdekur dhe mbi 600 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

nje-i-vdekur-dhe-mbi-600-raste-te-reja-me-covid-19-ne-kosove

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24-orësh të COVID-19.

Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve të fundit një person i infektuar ka ndërruar jetë, shkruan lajmi.net.

Gjatë kësaj kohe, në Kosovë janë regjistruar 618 raste të reja me koronavirus, ndërsa janë shëruar 1 mijë e 331 persona.

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë aktualisht është 7 mijë e 988.

Related posts

Të paktën 300 të vrarë dhe të plagosur nxirren nga rrënojat si pasojë e sulmeve izraelite në Gaza

admin

Liqeni i bërllokut në Serbi

admin

Rezultatet fillestare të votimit tregojnë se Erdogan është shumë përpara rivalit

admin