RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Një i vdekur e 1332 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

nje-i-vdekur-e-1332-raste-te-reja-me-covid-19-ne-kosove

Në Kosovë në 24 orët e fundit është raportuar për një rast me fatalitet si pasojë e COVID-19, ndërsa janë regjistruar edhe 1332 raste të reja pozitive me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se rastet e reja janë nga testimi i 3423 mostrave, ndërsa shkalla e pozitivitetit është 38.91 për qind.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 1605 qytetarë, ndërsa numri i rasteve aktive është 10.410.

Gjatë 24 orëve të fundit janë administruar 120 vaksina anti-COVID.

Numri total i vaksinave të administruara ka arritur në 1.834.241. Me dy doza të vaksinës janë vaksinuar 824.184 qytetarë, me tri doza janë 104.603 qytetarë ndërsa me katër 1352.

Related posts

“Shteti demonstroi fuqinë e tij kundër Izraelit”- Lideri suprem i Iranit, thirrje ushtarëve të tij: Mësoni taktikat e armikut

admin

Çaji me ananas dhe kanellë për të humbur peshë

admin

Kryeministri i Spanjës do të nisë turneun evropian, kërkon mbështetje për njohjen e Palestinës

rezart morina