RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Një i vdekur e 303 raste të reja me koronavirus të shtunën

nje-i-vdekur-e-303-raste-te-reja-me-koronavirus-te-shtunen

Një person ka vdekur gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e COVID-19 në Kosovë, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Sipas njoftimit të së shtunës të ministrisë, janë regjistruar edhe 303 raste të reja me koronavirus, nga testimi i 1.237 të dyshuarve si të infektuar.

Numri i rasteve aktive është 4.030.

Ndërkaq sa i përket vaksinimit, brenda 24 orëve të fundit janë vaksinuar 37 persona në tërë Kosovën.

Related posts

Ministria e Jashtme e Rusisë: Lavrov dhe Fidan do të takohen së shpejti

rezart morina

Protesta në shtetet europiane për sulmet ruse në Ukrainë

admin

Kinë – Burgim i përjetshëm për një amerikan të akuzuar për spiunazh

admin