RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Një komandant i NATO-s i shkon në zyre Kurtit, mësohet se çfarë biseduan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim Komandantin e Komandës së Forcave të Përbashkëta Aleate të NATO-s në Napoli, admiralin Stuart B. Munsch.

Kurti rikonfirmoi gatishmërinë për thellim të bashkëpunimit ndërinstitucional mes Qeverisë së Kosovës dhe KFOR-it, në shërbim të sigurisë së të gjithë qytetarëve të vendit.

Duke shprehur mirënjohje për punën, rolin dhe rëndësinë e KFOR-it në Kosovë, Kurti ritheksoi se ruajtja e sigurisë në Kosovë është qëllim i përbashkët. Ai e njoftoi me progresin ekonomik, demokratik, social e të sigurisë në Kosovë.

Në këtë takim u theksua zotimi për angazhim dhe koordinim ndërmjet qeverisë, institucioneve të Kosovës dhe forcave paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë (KFOR) në shërbim të paqes për të gjithë qytetarët e Kosovës.

Related posts

Biden nënshkruan ligjin për kontroll të armëve

admin

Kurti: Është koha të qetësohet situata në veri

rezart morina

Kosova shpreh gatishmëri për të ndihmuar Turqinë pas tërmetit

admin