RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Një tërmet me magnitudë 4.2 në Detin Mesdhe

nje-termet-me-magnitude-4.2-ne-detin-mesdhe

Tërmeti në det të hapur ndodhi në detin Mesdhe pranë rrethit Datça të provincës Mugla të Turqisë në orën 04:59 të së dielës.

Epiqendra e tërmetit ishte në një thellësi prej 7.2 kilometrash, njoftoi Presidenca e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të vendit në faqen e saj të internetit.

Tërmeti është ndjerë në disa rrethe të Muğlas dhe në provincat fqinje.

Related posts

Ukraina: Ushtarët rusë janë tërhequr nga lindja dhe nga jugu

admin

Dështon takimi i planifikuar për sot në mes të Kurtit dhe Vuçiq, kjo thuhet të ketë qenë arsyeja

admin

Erdoğan: Vetëm presidentët e Rusisë dhe Ukrainës mund të vendosin se kur do të përfundojë lufta

rezart morina