RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Numri i të vdekurve nga tërmeti kalon mbi 34 mijë

numri-i-te-vdekurve-nga-termeti-kalon-mbi-34-mije

Numri i të vdekurve në Turqi dhe Siri pas tërmetit të së hënës ka arritur në të paktën 34 mijë e 179.

Numri i të vdekurve në Turqi ka arritur në 29 mijë e 605 , ka njoftuar të dielën Qendra Turke e Koordinimit të Emergjencave SAKOM.

Numri i konfirmuar i vdekjeve në Siri është 4 mijë e 574. Ky numër përfshin më shumë se 3,160 në pjesët e kontrolluara nga opozita të Sirisë veriperëndimore, sipas Ministrisë së Shëndetësisë të autoritetit qeverisës të Qeverisë së Shpëtimit, shkruan CNN.

Numri i vdekjeve siriane përfshin gjithashtu 1,414 vdekje në pjesët e kontrolluara nga qeveria të Sirisë, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve SANA.

Related posts

Goditet për vdekje nga vetura një 19-vjeçar në Prishtinë

admin

Kongresi amerikan miraton Rezolutë për vrasjen e vëllezërve Bytyqi, del me kërkesa ndaj Serbisë

admin

Gjendet e djegur një veturë në Mitrovicë, Policia rrethon

rezart morina