RTV AHIRETI
LajmeSportTurqi

Lionel Messi apelon për ndihmë për të prekurit nga tërmetet, veçanërisht fëmijët

lionel-messi-apelon-per-ndihme-per-te-prekurit-nga-termetet,-vecanerisht-femijet

Ylli argjentinas fton ndjekësit e tij në Instagram për të ndihmuar UNICEF-in, i cili synon të ndihmojë fëmijët e prekur nga tërmeti

“Këto janë ditë shumë të trishtueshme për mijëra fëmijë dhe familjet e tyre që janë prekur nga tërmetet shkatërruese në Turqi dhe Siri,” shkroi 35-vjeçari, “Zemra ime është për ta. UNICEF ka punuar në zonë që në fillim për të mbrojtur fëmijët. Ndihma juaj është shumë e vlefshme!”

Messi më parë i dhuroi fanellën e tij të nënshkruar të Paris Saint-Germain fushatës së mbrojtësit ndërkombëtar turk Merih Demiral, i cili ka nxjerrë në ankand fanellat e firmosura të lojtarëve të yjeve për të mbledhur fonde për të ndihmuar viktimat e tërmetit.

Related posts

Moska “nuk do ta pranojë” çmimin tavan vendosur nga G7 për naftën ruse

admin

BBC shkarkon Gary Lineker-in, pasi u solidarizua me refugjatët

rezart morina

Putin: Do të eksportojmë 30 milionë tonë drithë në 2022

admin