RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Nxjerrja nga qarkullimi i dinarit serb, Rama mbështet Kurtin

nxjerrja-nga-qarkullimi-i-dinarit-serb,-rama-mbeshtet-kurtin

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar sot për herë të parë lidhur me debatin pas vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës për të hequr nga qarkullimi monedhën s Serbisë, dinarin, ku janë përfshirë edhe partnerët ndërkombëtarë SHBA dhe BE.

Përmes një postimi në platformën X, Rama shprehet se Kosova duhet të angazhohet , të koordinohet dhe të punojë më ngushtë me aleatët e saj kryesorë, por ka të drejtën e pamohueshme për të mbrojtur kushtetutën e vet.

Një person nga Ohri ka sulmuar një punonjës të Shërbimit të UrgjencësDeri në 400 ushtarë gjermanë pritet t’i bashkohen KFOR-itKjo uebfaqe e frikshme zbulon gjithçka që di interneti për juArion publikon këngën e re të titulluar “Loyalty”​KFOR-i në patrullim përgjatë kufirit Kosovë-Serbi

“Ndërsa të gjithë jemi dakord që qeveria e Kosovës duhet të angazhohet, të koordinohet dhe të punojë më ngushtë me aleatët e saj kryesorë, le të mos e harrojmë gjithashtu të drejtën e pamohueshme të Kosovës për të zbatuar kushtetutën e saj. Pas Banjskës, është thelbësore të ruani fokusin dhe ndjenjën e ekuilibrit”, shprehet Rama.

Related posts

Zelensky: 9 maji do të festohet si “Dita e Evropës”

admin

Fontana: 32 vjet nga mbërritja e anijes “Vlora” në Bari, dy popuj, një det

admin

Murati: Për 2 mijë të punësuar është proceduar subvencionimi

rezart morina