RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani: Kosova ka demonstruar vullnet për deeskalim, duke ofruar mbajtjen e zgjedhjeve në veri

osmani:-kosova-ka-demonstruar-vullnet-per-deeskalim,-duke-ofruar-mbajtjen-e-zgjedhjeve-ne-veri

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë, Jorn Rohde.

Siç njofton Presidenca, gjatë takimit është biseduar lidhur me situatën e sigurisë në vend, me theks të veçantë në veri të vendit dhe angazhimin e institucioneve të Kosovës për deeskalimin e situatës.

Sipas Osmanit, Kosova ka demonstruar vullnet për deeskalim, duke ofruar mbajtjen e zgjedhjeve në veri dhe se sfidat aktuale do t’i tejkalojë me partnerët.

Gjithashtu, Osmani diskutoi me ambasadorin Rohde lidhur me përgatitjet që po bëhen për samitin e radhës të Procesit të Berlinit, si dhe për Samitin e NATO-s në Lituani.

Related posts

SHBA heq embargon e armëve ndaj Qipros

admin

Mijëra njerëz protestojnë pro-Izraelit në Washington

admin

Sekretarja e Brendshme britanike kërcënon avokatët që ndihmojnë azilkërkuesit

admin