RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani nënshkruan grantin milionësh me USAID-in

osmani-nenshkruan-grantin-milionesh-me-usaid-in

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së USAID-it, Kerry Monaghan Hogleg, kanë nënshkruar sot një marrëveshje granti në vlerë prej 34.72 milionë euro.

Kjo marrëveshje në vlerë mbi 34 milionë euro, do të nënshkruhet në bazë të amendamentit numër 5 të marrëveshjes së grantit.

I pranishëm gjatë nënshkrimit ishte edhe Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier.

Related posts

Austria ul qiratë e shtëpive

rezart morina

Komandanti i KFOR-it: Kemi angazhuar trupa dhe patrulla shtesë në veri të Kosovës

admin

OKB dërgon ndihma humanitare pranë Soledar

admin