RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Protestuesit hedhin telefona mobilë para zyrës së EULEX-it

protestuesit-hedhin-telefona-mobile-para-zyres-se-eulex-it

Organizata e Veteranëve të Luftës ka protestuar para zyreve të EULEX-it, për të kundërshtuar kështu bastisjet e e fundit ndaj ish luftëtarëve të UÇK-së.

Protesta ka përfunduar, derisa protestuesit i kanë gjuajtur telefonat e tyre mobil para zyrës së EULEX-it, në shenjë pakënaqësie ndaj bastisjeve të fundit që po bën EULEX-I i cili dhe ka konfiskuar disa telefonë.

Related posts

Nëna e 11-vjeçarit të plagosur: I dyshuari gjuajti me armë në asfalt, plumbi goditi fëmiun tim

admin

Britania nuk do t’u japë azil atyre që kalojnë kanalin La Manche – VIDEO

admin

Tanket e Maqedonisë së Veriut u nisën drejt Ukrainës

admin