RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani pranon letra kredenciale nga ambasadori i Kuvajtit

osmani-pranon-letra-kredenciale-nga-ambasadori-i-kuvajtit

Presidentja Vjosa Osmani pranoi letrat kredenciale nga ambasadori jorezident i Kuvajtit në Kosovë, Faisal Musaileem të cilin e ka uruar për detyrën dhe ka shfaqur shpresën se gjatë mandatit të tij do të intensifikohen edhe më tej marrëdhëniet bilaterale në mes të dy vendeve.

Në këtë takim, Presidentja shtroi nevojën e vazhdimit të mbështetjes edhe në të ardhmen nga ky shtet.

Ndërkaq ambasadori Musaileem, shprehu interesimin për vazhdimin e mbështetjes për Kosovën në fusha të ndryshme dhe u zotua për bashkëpunim më të gjerë në fusha të ndryshme të interesit të përbashkët.

Related posts

Kryeministri irakian: Së shpejti me Turqinë do të vihen në zbatim projekte strategjike

rezart morina

BE miraton 400 milionë euro ndihmë për katastrofat në Turqi

rezart morina

Enver Beganoviq do të ecë mbi 6 mijë kilometra për në Mekë për të kryer haxhin

admin