RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetTurqi

Osmani takohet më ambasadorin e Turqisë, diskutuan për bashkëpunimin ndërshtetëror

osmani-takohet-me-ambasadorin-e-turqise,-diskutuan-per-bashkepunimin-ndershteteror

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës së Turqisë në Kosovë, Sabri Tunç Angılı.

Në takim u diskutua për raportet Kosovë-Turqi, intensifikimin e bashkëpunimit ndërshtetëror, me theks të veçantë në fushën e sigurisë, si dhe raportet tregtare në mes të dy vendeve.

Në këtë drejtim, Presidentja ritheksoi përkushtimin e Kosovës për thellim të raporteve të shkëlqyera bilaterale dhe bashkëpunimit me Turqinë.

Related posts

Blinken: Operacioni i madh ushtarak izraelit në Rafah do të ishte një gabim

admin6

Shërbimi i BE-së për ndryshimet klimatike: Alpet humbën sasi të madhe akulli në 2022 se kurrë më parë

admin

“Mos e bëj”- Biden paralajmëron Iranin që të mos sulmojë Izraelin

admin