RTV AHIRETI
Lajme

Pas dorëheqjes së papritur të Varadkar, Irlanda zgjedh kryeministrin më të ri në historinë e saj. Ja kush është 37-vjeçari që do të udhëheq qeverinë

pas-doreheqjes-se-papritur-te-varadkar,-irlanda-zgjedh-kryeministrin-me-te-ri-ne-historine-e-saj.-ja-kush-eshte-37-vjecari-qe-do-te-udheheq-qeverine

Partia qeverisëse e Irlandës, Fine Gael, ka emëruar Simon Harris si liderin e saj të ri, duke i hapur rrugën atij për të pasuar ish-kryeministrin Leo Varadkar, ky pasardhësi më i ri në historinë irlandeze, në moshën 37-vjeçare. Varadkar njoftoi dorëheqjen e tij të papritur të mërkurën, duke përmendur “arsye personale dhe politike”.  Ai kishte

Related posts

Komisioni Evropian rrit fondet për të financuar mbështetjen për palestinezët e prekur nga lufta, premton miliona euro për Gazën

admin

Kreu i Ligës Arabe: Kriza siriane duhet të marrë fund

admin

Presidenti Erdoğan vlerëson partneritetin strategjik me Slloveninë

admin