RTV AHIRETI
Shëndetësi

​Pastroni mëlçinë nga toksinat me këta vetëm tre përbërës

​pastroni-melcine-nga-toksinat-me-keta-vetem-tre-perberes

Mëlçia largon substancat e dëmshme nga trupi, por roli i saj është edhe më i madh.

Ajo ruan hekurin dhe disa vitamina, si dhe glukozën, të cilën mëlçia e lëshon në qarkullimin e gjakut kur trupi ka nevojë për më shumë sheqer për energji.

Mëlçia gjithashtu lëshon qeliza të vjetra të kuqe të gjakut, insulinë dhe hormone të tjera, andaj është shumë e rëndësishme që ky organ të jetë gjithmonë në top formë.

Eliksiri që pastron mëlçinë dhe gjithë trupin përmban vetëm tre përbërës: vaj ulliri, lëng limoni dhe shafran i Indisë.

Përbërësit për eliksirin:

– 1 lugë e madhe vaj ulliri

– 1 lugë e madhe lëng limoni

– 1/2 lugë çaji të vogël shafran i Indisë

Përziejini të gjithë përbërësit dhe pini çdo mëngjes me stomakun bosh. Si vaji i ullirit ashtu edhe lëngu i limonit janë të ngarkuar me antioksidues që largojnë radikalet e lira të tepërta, mbrojnë qelizat e shëndetshme nga dëmtimi dhe neutralizojnë toksinat. Shafrani i Indisë rigjeneron mëlçinë dhe lehtëson dëmtimet e saj, si dhe largon yndyrën.

Related posts

Sëmundjet po bëhen më të rënda – shkenca e ndërlidh me ndryshimet klimatike

admin

Sa kohë duhet të kalojë midis vakteve për tretje optimale

rezart morina

Pse duhet të konsumoni rregullisht sardele

admin