RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Përfaqësuesit e Listës Serbe negociata me KFOR-in, kërkojnë largimin e Policisë së Kosovës

perfaqesuesit-e-listes-serbe-negociata-me-kfor-in,-kerkojne-largimin-e-policise-se-kosoves

Përfaqësuesit e Listës Serbe negociata me KFOR-in, kërkojnë largimin e Policisë së Kosovës
Përfaqësuesit e Listës Serbe negociata me KFOR-in, kërkojnë largimin e Policisë së Kosovës
Para 2 ore

Përfaqësuesit e Listës Serbe kanë biseduar sot me pjesëtarët e KFOR-it, të cilët janë vendosur pranë objekteve komunale në katër komunat në veri.

Kryetari i Listës Serbe Goran Rakiq iu drejtua anëtarëve të KFOR-it në Zveçan, duke kërkuar që të largohen pjesëtarët e Policisë së Kosovës.

“Kjo është një ndërtesë komunale, një ndërtesë popullore, ku punojnë familjet tona dhe ne do të qëndrojmë këtu. Ata që janë të padëshirueshëm le të largohen. Nëse dëshironi të largoheni, do të bëjmë vend që të kaloni”, ka deklaruar Rakiq.

Zoran Todiq thotë se qytetarët kërkojnë që policia e Kosovës dhe përfaqësuesi shqiptar të largohen nga ndërtesa e komunës në mënyrë që punëtorët të kryejnë punën e tyre.

Related posts

I mbijetuari nga tërmeti në Adıyaman ndihmon të prekurit e tjerë pavarësisht që humbi 11 të afërm

rezart morina

Kosova nis një projekt kundër pastrimit të parave, mbështetet nga Gjermania

admin

Pulsi Publik: Mbi 60% e qytetarëve të kënaqur me presidenten Osmani

rezart morina