RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Përfundon takimi, Hovenier largohet nga zyra e BE-së

perfundon-takimi,-hovenier-largohet-nga-zyra-e-be-se

Takimi mes ambasadorit të ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, me kryetarin e Zveçanit, Ilir Peci dhe atë të Zubin-Potokut, Izmir Zeqiri, ka përfunduar.

Hoveniner, para pak çasteve ka dalë nga Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë, derisa raportohet se është nisur për në presidencë.

Në këtë takim kanë qenë të ftuar katër kryetarët e komunave veriore, por që Lulzim Hetimi, nga Komuna e Leposaviqit dhe Erden Atiq nga Mitrovica e Veriut, nga partia e Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë shkuar në takim.

Related posts

Ndalohet hyrja e automjetit me dinarë serb në Jarinjë

admin6

Fillon regjistrimi i popullsisë në Mal të Zi

admin

“Mund ta ndryshojnë lojën”- Dialogu dhe zgjerimi, “pre” e së djathtës në Bashkimin Europian! Ç’pritet të ndodhë pas zgjedhjeve për PE-në

admin